ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

دندان طبیعی از ریشه و تاج تشکیل شده است. اگر دندان طبیعی را با دندان جایگزین شده با ایمپلنت را مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که هر دو از قسمت های یکسانی تشکیل شده اند. هر دو تاج (فسمتی که با آن غذا را می جوید) و همچنین ریشه یا قسمتی که درون لثه و استخوان فک قرار گرفته را دارند. تفاوتشان این است که ایمپلنت از تیتانیوم (titanium) ساخته شده است همان ماده ای که مفصل های مصنوعی را می سازند. وقتی که دندان شما لق می شود در واقع هم ریشه و هم تاج دندان لق شده است و برای جایگزینی آن جراح ابتدا قسمت ریشه را با استفاده از ایمپلنت دندانی جایگزین می کند.

زمان به استخوان اجازه می دهد تا ترمیم و التیام یابد و استخوان جدید اطراف ایمپلنت تشکیل شود. استخوان با ایمپلنت ساختار یکپارچه و مستحکم تشکیل داده و پایه ای محکم برای قرار گرفتن روکش بر روی آن را ایجاد می کند. پس از آن پایه یا اباتمنت (abutment) بر روی ایمپلنت قرار گرفته و روکش نیز بر روی پایه قرار می گیرد. در بیشتر بیماران می توان روکش موقت دندان را بلافاصله پس از گاشت ایمپلنت بر روی آن قرار داد.

پیشرفت‌های جراحی

با استفاده از جدیدترین پیشرفت ها در تکنولوژی ایمپلنت دندانی، دکتر صادق آقاجری و دکتر محمدرضا موسوی قادرند تا در یک مرحله ایمپلنت را جایگزین دندان ازدست رفته بکنند. این نوع جراحی ایمپلنت نیازی به جراحی دوم و کنار زدن لثه جهت فرم دادن به لثه را ندارد، اما همجنان نیازمند حداقل شش هفته زمان جهت التیام و تشکیل استخوان جدید قبل از قرار دادن روکش نهایی می باشد. همچنین این امکان وجود تا هنگام کشیدن دندان بلافاصله ایمپلنت گذاشته شود و تعداد جراحی ها کاهش یابد.

درمان ایمپلنت یک درمان تیمی متشکل از جراح لثه/جراح فک و صورت و متخصص پروتز های دندانی می باشد. تیم جراحی به سرپرستی دکترآقاجری و دکتر موسوی ابتدا دندان شما را کشیده و استخوان شما را در صورت نیاز تقویت کرده ودر نهایت ایمپلنت را قرار می دهند. تیم پروتز های دندانی به سرپرستی دکتر دهقان و دکتر اسمائیل پس از دوره التیام از دهان شما اسکن دیجیتال تهیه کرده و روکش مختص شما را بر روی ایمپلنت قرار می دهند.

ایمپلنت
    Open chat