ضربه به صورت

ضربه به صورت

متخصصین فک و صورت بیمارستان دندانپزشکی تهران درمان مناسب ضربه های صورتی را به خوبی انجام می دهند. این متخصصین باید در مراقبت های اورژانسی متبحر باشند، و نه تنها در درمان آسیب ها بلکه در بازسازی ساختار های از دست رفته در اثر ضربه و توانبخشی فیزیکی و حتی روحی بیماران نیز اقدامات ضروری را انجام دهند. متخصصین ما به خوبی آموزش دیدند و تجربه کافی را در مدیریت و درمان ضربات صورتی را کسب کردند. ضربات شدید صورتی ماهیتا ، درجه بالایی از ضربه روحی را در کنار ضربه فیزیکی به بیمار وارد می کند. علم و هنر درمان این آسیب ها نیاز به آموزش ویژه ای که شامل تجارب عملی و درک تاثیر درمان های ارائه شده بر عملکرد و ظاهر بیمار در طولانی مدت دارد.

متخصصین بیمارستان دندانپزشکی تهران این استاندارد های جدید درمانی را آموزش دیده و تجربه کردند. آن ها در بیمارستان دندانپزشکی تهران و سایر بیمارستان ها مشغول کار هستند و برای آسیب های اورژانسی صورت ، که شامل شرایط زیر است ، اقدامات لازم را انجام می دهند:

  • پارگی های صورت
  • پارگی ها داخل دهان
  • بیرون افتادن دندان
  • شکستگی های استخوان صورت

شکستگی های استخوان فک

ماهیت آسیب‌های فک و صورت

تعداد احتمالات زیادی برای آسیب صورتی مانند تصادفات موتور سواری، افتادگی از ارتفاعات، آسیب های ورزشی، دعوا های فیزیکی، و آسیب های کاری وجود دارد. انواع آسیب های صورتی می تواند بازه وسیعی از آسیب به دندان تا آسیب های شدید پوست و استخوان صورت را شامل شود. به طور کلی، آسیب های صورتی تقسیم می شوند به آسیب های بافت نرم (پوست یا مخاط دهان) ، آسیب های استخوانی (شکستگی) ، یا آسیب به ناحیه های حساس (مثل چشم، اعصاب صورت و غدد بزاقی).

آسیب‌های بافت نرم ناحیه فک و صورت

وقتی آسیب بافت نرم مانند پارگی یا زخم عمیق روی صورت اتفاق می افتد، با استفاده از بخیه ترمیم می شوند. علاوه بر نگرانی های مشهود به جهت تامین کردن ترمیمی که نتایج زیبایی قابل قبولی را به همراه داشته باشد، درمان مناسب نواحی آسیب دیده مثل اعصاب صورتی، غدد بزاقی، مجاری بزاقی نیز انجام می پذیرد.

آسیب‌های بافت سخت ناحیه فک و صورت

شکستگی استخوان های صورت مانند شکستگی های سایر نقاط بدن مثل دست و پا انجام می گیرد. روش های درمانی مختلفی ، بر اساس فاکتور های مختلف ، مثل محل شکستگی، شدت شکستگی، سن بیمار، سلامت عمومی بیمار وجود دارد. وقتی دست یا پا می شکند، گچ گرفتن آن باعث ثبات استخوان شکسته شده کنار هم و ترمیم و التیام شکستگی می شود. از آنجایی که گچ را نمی توان روی صورت قرار داد، وسایل جدید تری ابداع شد تا استخوان های شکسته صورت را ثابت نگه دارد.

یکی از این انتخاب های درمانی استفاده از سیم های بین فکی برای درمان شکستگی های ساده فک بالا یا پایین می باشد. انواع شکستگی های دیگر استخوان های فک و صورت را می توان با استفاده از پلیت ها و اسکرو (پیچ ها) های تیتانومی نیز ثابت کرد. به روش های درمانی rigid fixation شکستگی نیز می گویند. پیشرفت های درمانی و تکنیکی در درمان rigid fixation به طور ویژه ای مدت زمان التیام و ترمیم شکستگی را کاهش داده و بیمار می تواند ظرف مدت کوتاهی به عملکرد نرمال خود بازگردد.

درمان شکستگی ها صورت باید به طور قابل پیش بینی ای صورت گیرد زیرا که ظاهر بیمار باید حداقل تغییر را در خلال درمان داشته باشد. به همین منظور اکثر درمان ها در بیمارستان دندانپزشکی تهران با کمترین زخم و بیشتر از طریق داخل دهانی صورت می گیرد و کمترین اسکار یا جای زخم را روی صورت بر جای می گذارد.

    Open chat